CHL kausi 2018-19

CHL kausi 2018-19 

Jääkiekkokausi on alkamassa, ja Euroopan seuratut pääsarjat olemmekin jo käsitelleet. Nyt on kuitenkin aika ottaa katsaus CHL:n, eli Champions Hockey Leaguen tulevaan kauteen. Kyseessä on siis erimaiden pääsarjojen parhaiten pärjänneiden joukkueiden välinen liiga. Verrattavissa jalkapallon mestarien liigaan, vaikka suosio ei vielä ole kasvanut ihan yhtä laajalti. Sarjaa aletaan kuitenkin vuosi vuodelta arvostamaan enemmän, ja sitä seurataan myös enemmän, joka on erinomainen asia koko lajin kannalta. Artikkelista löydät CHL:n joukkueet, lohkot, kertoimet sekä otteluohjelman tulevalle kaudelle. 


NordicBet Sport 170 € bonus.

Unibet Sport 100 € bonus.

Nopeampi Sport

Guts Sport 100 € kierrätysvaatimukseton bonus.

CHL mestaruuskertoimet 2018-19 

  Nordicbet Unibet Nopeampi Guts
Växjö Lakers 8,00 7,50 8,00 7,75
Kärpät 11,00 10,00 10,00 10,75
Tappara 11,00 10,00 9,00 11,25
Frölunda HC 11,00 12,00 11,00 11,25
Skellefteå AIK 13,00 12,00 12,00 12,75
HIFK 13,00 14,00 15,00 14,50
JYP 13,00 14,00 15,00 14,75
TPS 15,00 16,00 15,00 16,00
Djurgårdens IF 15,00 18,00 17,00 17,00
SC Bern 19,00 21,00 21,00 21,00
ZSC Zurich Lions 21,00 18,00 19,00 20,00
Malmö Redhawks 21,00 21,00 21,00 22,00
HC Lugano 24,00 18,00 21,00 22,00
EHC Munich 27,00 16,00 21,00 23,00
HC Kometa Brno 27,00 16,00 21,00 22,00
HC Plzeň 27,00 21,00 23,00 25,00
Ocelari Trinec 29,00 24,00 26,00 28,00
Mountfield Hradec Kralove 29,00 31,00 34,00 31,00
Eisbären Berlin 30,00 18,00 23,00 26,00
Thomas Sabo Ice Tigers 40,00 24,00 29,00 31,00
Vienna Capitals 67,00 34,00 51,00 60,00
EC Red Bull Salzburg II 67,00 38,00 51,00 50,00
HC Bolzano 81,00 41,00 67,00 92,00
FK Dukla Banská Bystrica 81,00 76,00 101,00 82,00
FC Neman Grodno 101,00 76,00 101,00 105,00
Storhamar 101,00 76,00 81,00 115,00
Yunost Minsk 101,00 76,00 126,00 110,00
Aalborg Pirates 151,00 151,00 201,00 250,00
Cardiff Devils 151,00 176,00 201,00 280,00
GKS Tychy 201,00 201,00 251,00 310,00
Rouen 201,00 201,00 251,00 310,00

Suomalaiset CHL joukkueet kaudella 2018-19 

  • Helsingin IFK 
  • Tampereen Tappara 
  • Oulun Kärpät 
  • JYP Jyväskylä (CHL mestari 2017-18) 
  • TPS Turku 

CHL lohkot 2018-19 

Tulevan kauden lohkot ovat jaettu, ja ne näyttää tältä; 

Lohko A: 

  • ZSC Lions Zurich
  • Vienna Capitals
  • Frölunda Indians
  • Aalborg Pirates

Lohko B: 

  • Red Bull Munich 
  • TPS Turku 
  • Malmö Redhawks 
  • Yunost Minsk 

Lohko C: 

  • HC Bolzano 
  • Skellefteå AIK 
  • IFK Helsinki 
  • GKS Tychy 

Lohko D: 

  • Kometa Brno 
  • Eisbären Berlin  
  • EV Zug 
  • Neman Grodno 

Lohko E: 

  • Djurgården Stockholm 
  • Tappara Tampere 
  • Oceláři Třinec 
  • Storhamar Hamar  

Lohko F: 

  • Kärpät Oulu 
  • Mountfield HK 
  • Thomas Sabo Ice Tigers 
  • Rouen Dragons

Lohko G: 

  • Växjö Lakers 
  • SC Bern 
  • Red Bull Salzburg 
  • Cardiff Devils 

Lohko H: 

  • JYP Jyväskylä 
  • HC Plzen 
  • HC Lugano 
  • HC05 Banská Bystrica 

NordicBet Sport 170 € bonus.

Unibet Sport 100 € bonus.

CHL otteluohjelma 2018-19 

Lohkovaiheen otteluohjelma on julkaistu kokonaisuudessaan, ja se näyttää tämän kauden osalta seuraavalta.

Kierros 1
30.08. 18:00 Plzen (Cze) vs. Lugano (Sui)
30.08. 19:30 Växjö (Swe) vs. Bern (Sui)
30.08. 20:30 B. Bystrica (Svk) vs. JYP (Fin)
30.08. 20:45 Zürich (Sui) vs. Aalborg (Den)
30.08. 21:20 Vienna (Aut) vs. Frölunda HC (Swe)
30.08. 21:30 Cardiff (Gbr) vs. Salzburg (Aut)
31.08. 18:00 Mountfield HK (Cze) vs. Nürnberg (Ger)
31.08. 18:30 Trinec (Cze) vs. Djurgården (Swe)
31.08. 18:30 Tychy (Pol) vs. HIFK (Fin)
31.08. 19:00 Kärpät (Fin) vs. Rouen (Fra)
31.08. 19:00 Neman Grodno (Blr) vs. Kometa Brno (Cze)
31.08. 19:30 Malmö (Swe) vs. TPS (Fin)
31.08. 20:30 Eisbären Berlin (Ger) vs. Zug (Sui)
31.08. 20:30 München (Ger) vs. Yunost Minsk (Blr)
31.08. 20:30 Storhamar (Nor) vs. Tappara (Fin)
31.08. 20:45 Bolzano (Ita) vs. Skellefteå (Swe)


Kierros 2
01.09. 16:00 Växjö (Swe) vs. Salzburg (Aut)  
01.09. 17:30 Plzen (Cze) vs. JYP (Fin)  
01.09. 20:00 B. Bystrica (Svk) vs. Lugano (Sui)  
01.09. 20:45 Zürich (Sui) vs. Frölunda HC (Swe)  
01.09. 21:00 Cardiff (Gbr) vs. Bern (Sui)  
01.09. 21:20 Vienna (Aut) vs. Aalborg (Den)  
02.09. 16:00 Malmö (Swe) vs. Yunost Minsk (Blr)  
02.09. 16:30 Tychy (Pol) vs. Skellefteå (Swe)  
02.09. 17:00 Neman Grodno (Blr) vs. Zug (Sui)  
02.09. 18:00 Eisbären Berlin (Ger) vs. Kometa Brno (Cze)  
02.09. 18:00 München (Ger) vs. TPS (Fin)  
02.09. 18:30 Mountfield HK (Cze) vs. Rouen (Fra)  
02.09. 18:30 Trinec (Cze) vs. Tappara (Fin)  
02.09. 19:00 Kärpät (Fin) vs. Nürnberg (Ger)  
02.09. 19:00 Storhamar (Nor) vs. Djurgården (Swe)  
02.09. 19:30 Bolzano (Ita) vs. HIFK (Fin)  


Kierros 3
06.09. 19:00 HIFK (Fin) vs. Bolzano (Ita)  
06.09. 19:00 Kometa Brno (Cze) vs. Neman Grodno (Blr)  
06.09. 19:00 TPS (Fin) vs. München (Ger)  
06.09. 19:00 Yunost Minsk (Blr) vs. Malmö (Swe)  
06.09. 19:30 Frölunda HC (Swe) vs. Zürich (Sui)  
06.09. 19:30 Skellefteå (Swe) vs. Tychy (Pol)  
06.09. 20:30 Aalborg (Den) vs. Vienna (Aut)  
06.09. 20:30 Salzburg (Aut) vs. Cardiff (Gbr)  
06.09. 20:45 Bern (Sui) vs. Växjö (Swe)  
07.09. 19:00 JYP (Fin) vs. Plzen (Cze)  
07.09. 19:00 Tappara (Fin) vs. Storhamar (Nor)  
07.09. 19:30 Djurgården (Swe) vs. Trinec (Cze)  
07.09. 20:30 Nürnberg (Ger) vs. Mountfield HK (Cze)  
07.09. 20:45 Lugano (Sui) vs. B. Bystrica (Svk)  
07.09. 20:45 Zug (Sui) vs. Eisbären Berlin (Ger)  
07.09. 21:00 Rouen (Fra) vs. Kärpät (Fin)  


Kierros 4
08.09. 16:00 Frölunda HC (Swe) vs. Vienna (Aut)  
08.09. 16:00 Skellefteå (Swe) vs. Bolzano (Ita)  
08.09. 18:00 Zug (Sui) Neman vs. Grodno (Blr)  
08.09. 19:00 HIFK (Fin) vs. Tychy (Pol)  
08.09. 19:00 TPS (Fin) vs. Malmö (Swe)  
08.09. 20:00 Aalborg (Den) vs. Zürich (Sui)  
08.09. 20:45 Bern (Sui) vs. Cardiff (Gbr)  
08.09. 21:20 Salzburg (Aut) vs. Växjö (Swe)  
09.09. 16:15 Rouen (Fra) vs. Mountfield HK (Cze)  
09.09. 16:30 Djurgården (Swe) vs. Storhamar (Nor)  
09.09. 17:00 Yunost Minsk (Blr) vs. München (Ger)  
09.09. 18:00 Kometa Brno (Cze) vs. Eisbären Berlin (Ger)  
09.09. 18:00 Nürnberg (Ger) vs. Kärpät (Fin)  
09.09. 19:00 JYP (Fin) vs. B. Bystrica (Svk)  
09.09. 19:00 Tappara (Fin) vs. Trinec (Cze)  
09.09. 20:45 Lugano (Sui) vs. Plzen (Cze)  


Kierros 5
09.10. 18:00 Plzen (Cze) vs. B. Bystrica (Svk)  
09.10. 18:30 Trinec (Cze) vs. Storhamar (Nor)  
09.10. 19:00 HIFK (Fin) vs. Skellefteå (Swe)  
09.10. 19:00 Kärpät (Fin) vs. Mountfield HK (Cze)  
09.10. 19:00 TPS (Fin) vs. Yunost Minsk (Blr)  
09.10. 19:30 Djurgården (Swe) vs. Tappara (Fin)  
09.10. 19:30 Frölunda HC (Swe) vs. Aalborg (Den)  
09.10. 19:30 Växjö (Swe) vs. Cardiff (Gbr)  
09.10. 20:30 München (Ger) vs. Malmö (Swe)  
09.10. 20:45 Lugano (Sui) vs. JYP (Fin)  
09.10. 20:45 Zürich (Sui) vs. Vienna (Aut)  
10.10. 18:30 Tychy (Pol) vs. Bolzano (Ita)  
10.10. 19:00 Kometa Brno (Cze) vs. Zug (Sui)  
10.10. 20:30 Eisbären Berlin (Ger) vs. Neman Grodno (Blr)  
10.10. 20:45 Bern (Sui) vs. Salzburg (Aut)  
10.10. 21:00 Rouen (Fra) vs. Nürnberg (Ger)  


Kierros 6
16.10. 19:00 JYP (Fin) vs. Lugano (Sui)  
16.10. 19:00 Neman Grodno (Blr) vs. Eisbären Berlin (Ger)  
16.10. 19:00 Tappara (Fin) vs. Djurgården (Swe)  
16.10. 19:30 Malmö (Swe) vs. München (Ger)  
16.10. 19:30 Skellefteå (Swe) vs. HIFK (Fin)  
16.10. 20:00 Storhamar (Nor) vs. Trinec (Cze)  
16.10. 20:30 Aalborg (Den) vs. Frölunda HC (Swe)  
16.10. 20:30 Nürnberg (Ger) vs. Rouen (Fra)  
16.10. 20:30 Vienna (Aut) vs. Zürich (Sui)  
16.10. 20:45 Bolzano (Ita) vs. Tychy (Pol)  
16.10. 20:45 Zug (Sui) vs. Kometa Brno (Cze)  
16.10. 21:30 Cardiff (Gbr) vs. Växjö (Swe)  
17.10. 18:00 B. Bystrica (Svk) vs. Plzen (Cze)  
17.10. 19:00 Mountfield HK (Cze) vs. Kärpät (Fin)  
17.10. 19:00 Yunost Minsk (Blr) vs. TPS (Fin)  
17.10. 20:30 Salzburg (Aut) vs. Bern (Sui) 


Nopeampi Sport

Guts Sport 100 € kierrätysvaatimukseton bonus.

NordicBet Sport 170 € bonus.

Unibet Sport 100 € bonus.

 


NettiKasinoVertailu.info