CHL-kausi NordicBetillä

CHL:n otteluohjelma kaudelle 2017-2018 ja lohkojaot

Euroopan jääkiekon mestaruusliiga CHL käynnistyy torstaina 24.8.2017 ja finaali pelataan tiistaina 6.2.2018. Katso alta koko otteluohjelma.

Voit katsella koko kauden CHL-otteluita ilmaiseksi NordicBetiltä! Lue lisää täältä.

CHL 2017-18 Joukkueet & lohkot

Joukkueet on jaettu kahdeksaan lohkoon. Lohkojen kaksi parasta jatkaa pudotuspeleihin.

Lohko A: Banska Bystrica, Grizzlys Wolfsburg, Red Bull Salzburg, Tappara
Lohko B: Stavanger Oilers, Malmo Redhawks, KalPa, Kometa Brno
Lohko C: Neman Grodno, JYP, EV Zug, Vienna Capitals
Lohko D: Esbjerg Energy, Ocelari Trinec, Adler Mannheim, HV71 Jonkoping
Lohko E: Cardiff Devils, HC Davos, Bili Tygri Liberec, Vaxjo Lakers
Lohko F: Nottingham Panthers, Mountfield Hradec Kralove, TPS, SC Bern
Lohko G: Comarch Cracovia, HIFK, Brynas Gavle, Red Bull Munich
Lohko H: Gap Rapaces, KAC Klagenfurt, ZSC Lions Zurich, Frolunda Gothenburg

CHL:n otteluohjelma 2017-18

To 24.8.2017
18:00 Bili Tygri Liberec - Växjö Lakers
18:00 Mountfield HK - TPS
19:00 Kalpa - Malmö Redhawks
19:30 Frölunda Indians - ZSC Zurich Lions
19:30 HV71 Jönköping - Adler Mannheim
20:30 Stavanger Oilers - Kometa Brno
20:45 HC Davos - Cardiff Devils
20:45 SC Bern - Nottingham Partners
21:30 Gap Rapaces - KAC Klagenfurt

Pe 25.8.2017
19:00 Grizzlys Wolfsburg - HC05 Banska Bystrica
19:00 HC Ocelari Trinec - Esbjerg Energy
19:00 Neman Grodno - Vienna Capitals
19:00 JYP - EV Zug
20:00 Red Bull Munich - Comarch Cracovia
20:00 Brynäs IF - HIFK
20:30 Red Bull Salzburg - Tappara

La 26.8.2017
16:00 Frölunda Indians - KAC Klagenfurt
16:00 Gap Rapaces - ZSC Zurich Lions
16:30 Bili Tygri Liberec - Cardiff Devils
19:00 Kalpa - Kometa Brno
19:00 Mountfield HK - Nottingham Panthers
19:00 Stavanger Oilers - Malmö Redhawks
20:45 HC Davos - Växjö Lakers
20:45 SC Bern - TPS

Su 27.8.2017
15:00 HC Ocelari Trinec - Adler Mannheim
15:30 Brynäs IF - Comarch Cracovia
15:30 HV71 Jönköping - Esbjerg Energy
19:00 Grizzlys Wolfsburg - Tappara
19:00 Neman Grodno - EV Zug
19:00 JYP - Vienna Capitals
19:00 Red Bull Munich - HIFK
20:30 Red Bull Salzburg - HC05 Banska Bystrica

To 31.8.2017
19:00 Kometa Brno - Kalpa
19:00 TPS - SC Bern
19:30 Malmö Redhawks - Stavanger Oilers
19:30 Växjö Lakers - HC Davos
20:00 Esbjerg Energy - HV71 Jönköping
20:30 Adler Mannheim - HC Ocelari Trinec
20:30 Vienna Capitals - JYP
20:30 KAC Klagenfurt - Frölunda Indians
20:45 EV Zug - Neman Grodno
20:45 ZSC Zurich Lions - Gap Rapaces
21:00 Nottingham Panthers - Mountfield HK
21:00 Cardiff Devils - Bili Tygri Liberec

Pe 1.9.2017
19:00 HC05 Banska Bystrica - Grizzlys Wolfsburg
19:00 HIFK - Brynäs IF
19:00 Tappara - Red Bull Salzburg
19:30 Comarch Cracovia - Red Bull Munich

La 2.9.2017
14:30 Kometa Brno - Stavanger Oilers
16:00 Malmö Redhawks - Kalpa
16:00 Växjö Lakers - Bili Tygri Liberec
18:00 EV Zug - JYP
18:30 Adler Mannheim - HV71 Jönköping
19:00 TPS - Mountfield HK
20:00 Esbjerg Energy - HC Ocelari Trinec 
20:30 Vienna Capitals - Neman Grodno
20:30 KAC Klagenfurt - Gap Rapaces
20:45 ZSC Zurich Lions - Frölunda Indians
21:00 Nottingham Panthers - SC Bern

Su 3.9.2017
15:00 HC05 Banska Bystrica - Red Bull Salzburg
17:00 HIFK - Red Bull Munich
17:30 Comarch Cracovia - Brynäs IF
19:00 Tappara - Grizzlys Wolfsburg
20:00 Cardiff Devils - HC Davos

Ti 3.10.2017
18:00 Bili Tygri Liberec - HC Davos
19:00 Grizzlys Wolfsburg - Red Bull Salzburg
19:00 JYP - Neman Grodno
19:00 Red Bull Munich - Brynäs IF
19:30 Frölunda Indians - Gap Rapaces
19:30 HV71 Jönköping - HC Ocelari Trinec
20:00 Esbjerg Energy - Adler Mannheim
20:30 Comarch Cracovia - HIFK
20:30 Kometa Brno - Malmö Redhawks
20:30 Vienna Capitals - EV Zug
20:30 KAC Klagenfurt - ZSC Zurich Lions
21:00 Nottingham Panthers - TPS
21:00 Cardiff Devils - Växjö Lakers

Ke 4.10.2017
19:00 Kalpa - Stavanger Oilers
19:00 Mountfield HK - SC Bern
19:00 Tappara - HC05 Banska Bystrica

Ti 10.10.2017
19:00 HC Ocelari Trinec - HV71 Jönköping
19:00 Neman Grodno - JYP
19:00 HIFK - Comarch Cracovia
19:00 TPS - Nottingham Panthers
19:30 Brynäs IF - Red Bull Munich
19:30 Malmö Redhawks - Kometa Brno
20:30 Adler Mannheim - Esbjerg Energy
20:45 EV Zug - Vienna Capitals
20:45 SC Bern - Mountfield HK
21:30 Gap Rapaces - Frölunda Indians

Ke 11.10.2017
19:00 HC05 Banska Bystrica - Tappara
20:00 Stavanger Oilers - Kalpa
20:00 Växjö Lakers - Cardiff Devils
20:30 Red Bull Salzburg - Grizzlys Wolfsburg
20:45 HC Davos - Bili Tygri Liberec
20:45 ZSC Lions Zurich - KAC Klagenfurt

CHL pudotuspelit 2017-2018

CHL-kausi jatkuu alkulohkojen jälkeen pudotuspeleillä. Kahdeksan alkulohkon kaksi parasta joukkuetta jatkaa 16 parhaan joukkoon neljännesvälieriin. Tarkat päivämäärät CHL:n pudotuspeliotteluille varmistetaan myöhemmin.

CHL:n finaali

CHL:n finaali pelataan tiistaina 6. helmikuuta. Viime kaudella finaalissa kohtasivat Frölunda sekä Sparta Praha, jonka Frölunda vei numeroin 4-3. Tarkemmat aikataulut CHL:n finaalille varmistetaan myöhemmin.


NettiKasinoVertailu.info