Serie A kausi 2018-19 otteluohjelma

Serie A kausi 2018-19 

Vuonna 2929 perustettu Serie A saa jälleen yhden natsan lisää vyöhönsä, kun kausi pärähtää käyntiin 18. elokuuta 20 joukkueen voimin. Edessä on 38 kierrosta jalkapalloa, jonka päätteeksi kruunataan Italian pääsarjan mestari. Sarjan mielenkiintoa entisästeen nostanee Cristiano Ronaldon liittyminen Juventukseen, mutta samalla se tuo lisää harmaita hiuksia vastustajille, sillä vaikea on nähdä, että mustavalkoista junaa tällä kaudella kukaan pysäyttää. 


Betsson Sport 100 € bonus.

Unibet Sport 100 € bonus.

Nopeampi Sport

Serie A 2018-19 joukkueet  

  Kaupunki Stadion Kapasiteetti
Atalanta Bergamo Atleti Azzurri d'Italia 26 638
Bologna Bologna Stadio Renato Dall'Ara 40 000
Cagliari Cagliari Stadio Satn'Elia 23 486
Chievo  Verona Stadio Marcantionio Bentegodi 42 160
Empoli Empoli Stadio Carlo Castellani 19 847
Fiorentina Firenze Stadio Artemio Franchi 47 282
Frosinone Frosinone Stadio Matusa 10 220
Genoa Genova Stadio Luigi Ferraris 36 536
Internazionale Milano Giuseppe Meazza 80 018
Juventus Torino Juventus Stadium 41 00
Lazio Rooma Stadio Olimpico 81 903
Milan Milano San Siro  80 018
Napoli Napoli Stadio San Paolo 60 240
Roma Rooma Stadio Olimpico 83 000
Sampdoria Genova Stadio Luigi Ferraris 36 536
Sassuolo Sassuolo Stadio Alberto Braglia 21 151
SPAL Ferrara Stadio Paolo Mazza 19 000
Torino Torino Stadio Olimpico Torino 27 168
Udinese Unidese Stado Friuli 41 652
Parma Parma Stadio Ennio Tardini 28 783

Seria A 2018-19 Suomalaiset 

Perparim Hetemaj 

  • Ikä - 31 
  • Pelipaikka - Keskikenttä 
  • Joukkue - Chievo Verona 

Sauli Väisänen 

  • Ikä - 24
  • Pelipaikka - Puolustaja 
  • Joukkue - SPAL 

Serie A 2018-19 otteluohjelma 

Kierros 1
18.08. 19:00 Chievo vs. Juventus
18.08. 21:30 Lazio vs. Napoli
19.08. 19:00 Torino vs. AS Roma
19.08. 21:30 AC Milan vs. Genoa
19.08. 21:30 Bologna vs. Spal
19.08. 21:30 Empoli vs. Cagliari
19.08. 21:30 Parma vs. Udinese
19.08. 21:30 Sampdoria vs. Fiorentina
19.08. 21:30 Sassuolo vs. Inter
20.08. 21:30 Atalanta vs. Frosinone
Kierros 2
25.08. 19:00 Juventus vs. Lazio  
25.08. 21:30 Napoli vs. AC Milan  
26.08. 19:00 Spal vs. Parma  
26.08. 21:30 Cagliari vs. Sassuolo  
26.08. 21:30 Fiorentina vs. Chievo  
26.08. 21:30 Frosinone vs. Bologna  
26.08. 21:30 Genoa vs. Empoli  
26.08. 21:30 Inter vs. Torino  
26.08. 21:30 Udinese vs. Sampdoria  
27.08. 21:30 AS Roma vs. Atalanta  
Kierros 3
31.08. 21:30 AC Milan vs. AS Roma  
01.09. 19:00 Bologna vs. Inter  
01.09. 21:30 Parma vs. Juventus  
02.09. 19:00 Fiorentina vs. Udinese  
02.09. 21:30 Atalanta vs. Cagliari  
02.09. 21:30 Chievo vs. Empoli  
02.09. 21:30 Lazio vs. Frosinone  
02.09. 21:30 Sampdoria vs. Napoli  
02.09. 21:30 Sassuolo vs. Genoa  
02.09. 21:30 Torino vs. Spal  
Kierros 4
16.09. 16:00 AS Roma vs. Chievo  
16.09. 16:00 Cagliari vs. AC Milan  
16.09. 16:00 Empoli vs. Lazio  
16.09. 16:00 Frosinone vs. Sampdoria  
16.09. 16:00 Genoa vs. Bologna  
16.09. 16:00 Inter vs. Parma  
16.09. 16:00 Juventus vs. Sassuolo  
16.09. 16:00 Napoli vs. Fiorentina  
16.09. 16:00 Spal vs. Atalanta  
16.09. 16:00 Udinese vs. Torino  
Kierros 5
23.09. 16:00 AC Milan vs. Atalanta  
23.09. 16:00 Bologna vs. AS Roma  
23.09. 16:00 Chievo vs. Udinese  
23.09. 16:00 Fiorentina vs. Spal  
23.09. 16:00 Frosinone vs. Juventus  
23.09. 16:00 Lazio vs. Genoa  
23.09. 16:00 Parma vs. Cagliari  
23.09. 16:00 Sampdoria vs. Inter  
23.09. 16:00 Sassuolo vs. Empoli  
23.09. 16:00 Torino vs. Napoli  
Kierros 6
26.09. 16:00 AS Roma vs. Frosinone  
26.09. 16:00 Atalanta vs. Torino  
26.09. 16:00 Cagliari vs. Sampdoria  
26.09. 16:00 Empoli vs. AC Milan  
26.09. 16:00 Genoa vs. Chievo  
26.09. 16:00 Inter vs. Fiorentina  
26.09. 16:00 Juventus vs. Bologna  
26.09. 16:00 Napoli vs. Parma  
26.09. 16:00 Spal vs. Sassuolo  
26.09. 16:00 Udinese vs. Lazio  
Kierros 7
29.09. 19:00 AS Roma vs. Lazio  
30.09. 16:00 Bologna vs. Udinese  
30.09. 16:00 Chievo vs. Torino  
30.09. 16:00 Fiorentina vs. Atalanta  
30.09. 16:00 Frosinone vs. Genoa  
30.09. 16:00 Inter vs. Cagliari  
30.09. 16:00 Parma vs. Empoli  
30.09. 16:00 Sampdoria vs. Spal  
30.09. 16:00 Sassuolo vs. AC Milan  
30.09. 21:30 Juventus vs. Napoli  
Kierros 8
07.10. 16:00 AC Milan vs. Chievo  
07.10. 16:00 Atalanta vs. Sampdoria  
07.10. 16:00 Cagliari vs. Bologna  
07.10. 16:00 Empoli vs. AS Roma  
07.10. 16:00 Genoa vs. Parma  
07.10. 16:00 Lazio vs. Fiorentina  
07.10. 16:00 Napoli vs. Sassuolo  
07.10. 16:00 Spal vs. Inter  
07.10. 16:00 Torino vs. Frosinone  
07.10. 16:00 Udinese vs. Juventus  
Kierros 9
21.10. 16:00 AS Roma vs. Spal  
21.10. 16:00 Bologna vs. Torino  
21.10. 16:00 Chievo vs. Atalanta  
21.10. 16:00 Fiorentina vs. Cagliari  
21.10. 16:00 Frosinone vs. Empoli  
21.10. 16:00 Juventus vs. Genoa  
21.10. 16:00 Parma vs. Lazio  
21.10. 16:00 Sampdoria vs. Sassuolo  
21.10. 16:00 Udinese vs. Napoli  
21.10. 21:30 Inter vs. AC Milan  
Kierros 10
28.10. 16:00 AC Milan vs. Sampdoria  
28.10. 16:00 Atalanta vs. Parma  
28.10. 16:00 Cagliari vs. Chievo  
28.10. 16:00 Empoli vs. Juventus  
28.10. 16:00 Genoa vs. Udinese  
28.10. 16:00 Lazio vs. Inter  
28.10. 16:00 Sassuolo vs. Bologna  
28.10. 16:00 Spal vs. Frosinone  
28.10. 16:00 Torino vs. Fiorentina  
28.10. 21:30 Napoli vs. AS Roma  
Kierros 11
04.11. 16:00 Bologna vs. Atalanta  
04.11. 16:00 Chievo vs. Sassuolo  
04.11. 16:00 Fiorentina vs. AS Roma  
04.11. 16:00 Inter vs. Genoa  
04.11. 16:00 Juventus vs. Cagliari  
04.11. 16:00 Lazio vs. Spal  
04.11. 16:00 Napoli vs. Empoli  
04.11. 16:00 Parma vs. Frosinone  
04.11. 16:00 Sampdoria vs. Torino  
04.11. 16:00 Udinese vs. AC Milan  
Kierros 12
11.11. 16:00 AS Roma vs. Sampdoria  
11.11. 16:00 Atalanta vs. Inter  
11.11. 16:00 Chievo vs. Bologna  
11.11. 16:00 Empoli vs. Udinese  
11.11. 16:00 Frosinone vs. Fiorentina  
11.11. 16:00 Genoa vs. Napoli  
11.11. 16:00 Sassuolo vs. Lazio  
11.11. 16:00 Spal vs. Cagliari  
11.11. 16:00 Torino vs. Parma  
11.11. 21:30 AC Milan vs. Juventus  
Kierros 13
25.11. 16:00 Bologna vs. Fiorentina  
25.11. 16:00 Cagliari vs. Torino  
25.11. 16:00 Empoli vs. Atalanta  
25.11. 16:00 Genoa vs. Sampdoria  
25.11. 16:00 Inter vs. Frosinone  
25.11. 16:00 Juventus vs. Spal  
25.11. 16:00 Lazio vs. AC Milan  
25.11. 16:00 Napoli vs. Chievo  
25.11. 16:00 Parma vs. Sassuolo  
25.11. 16:00 Udinese vs. AS Roma  
Kierros 14
02.12. 16:00 AC Milan vs. Parma  
02.12. 16:00 Atalanta vs. Napoli  
02.12. 16:00 Chievo vs. Lazio  
02.12. 16:00 Fiorentina vs. Juventus  
02.12. 16:00 Frosinone vs. Cagliari  
02.12. 16:00 Sampdoria vs. Bologna  
02.12. 16:00 Sassuolo vs. Udinese  
02.12. 16:00 Spal vs. Empoli  
02.12. 16:00 Torino vs. Genoa  
02.12. 21:30 AS Roma vs. Inter  
Kierros 15
07.12. 21:30 Juventus vs. Inter  
09.12. 16:00 AC Milan vs. Torino  
09.12. 16:00 Cagliari vs. AS Roma  
09.12. 16:00 Empoli vs. Bologna  
09.12. 16:00 Genoa vs. Spal  
09.12. 16:00 Lazio vs. Sampdoria  
09.12. 16:00 Napoli vs. Frosinone  
09.12. 16:00 Parma vs. Chievo  
09.12. 16:00 Sassuolo vs. Fiorentina  
09.12. 16:00 Udinese vs. Atalanta  
Kierros 16
15.12. 21:30 Torino vs. Juventus  
16.12. 16:00 AS Roma vs. Genoa  
16.12. 16:00 Atalanta vs. Lazio  
16.12. 16:00 Bologna vs. AC Milan  
16.12. 16:00 Cagliari vs. Napoli  
16.12. 16:00 Fiorentina vs. Empoli  
16.12. 16:00 Frosinone vs. Sassuolo  
16.12. 16:00 Inter vs. Udinese  
16.12. 16:00 Sampdoria vs. Parma  
16.12. 16:00 Spal vs. Chievo  
Kierros 17
22.12. 16:00 AC Milan vs. Fiorentina  
22.12. 16:00 Chievo vs. Inter  
22.12. 16:00 Empoli vs. Sampdoria  
22.12. 16:00 Genoa vs. Atalanta  
22.12. 16:00 Lazio vs. Cagliari  
22.12. 16:00 Napoli vs. Spal  
22.12. 16:00 Parma vs. Bologna  
22.12. 16:00 Sassuolo vs. Torino  
22.12. 16:00 Udinese vs. Frosinone  
22.12. 21:30 Juventus vs. AS Roma  
Kierros 18
26.12. 16:00 AS Roma vs. Sassuolo  
26.12. 16:00 Atalanta vs. Juventus  
26.12. 16:00 Bologna vs. Lazio  
26.12. 16:00 Cagliari vs. Genoa  
26.12. 16:00 Fiorentina vs. Parma  
26.12. 16:00 Frosinone vs. AC Milan  
26.12. 16:00 Sampdoria vs. Chievo  
26.12. 16:00 Spal vs. Udinese  
26.12. 16:00 Torino vs. Empoli  
26.12. 21:30 Inter vs. Napoli  
Kierros 19
29.12. 16:00 AC Milan vs. Spal  
29.12. 16:00 Chievo vs. Frosinone  
29.12. 16:00 Empoli vs. Inter  
29.12. 16:00 Genoa vs. Fiorentina  
29.12. 16:00 Juventus vs. Sampdoria  
29.12. 16:00 Lazio vs. Torino  
29.12. 16:00 Napoli vs. Bologna  
29.12. 16:00 Parma vs. AS Roma  
29.12. 16:00 Sassuolo vs. Atalanta  
29.12. 16:00 Udinese vs. Cagliari  
Kierros 20
20.01. 16:00 AS Roma vs. Torino  
20.01. 16:00 Cagliari vs. Empoli  
20.01. 16:00 Fiorentina vs. Sampdoria  
20.01. 16:00 Frosinone vs. Atalanta  
20.01. 16:00 Genoa vs. AC Milan  
20.01. 16:00 Inter vs. Sassuolo  
20.01. 16:00 Juventus vs. Chievo  
20.01. 16:00 Napoli vs. Lazio  
20.01. 16:00 Spal vs. Bologna  
20.01. 16:00 Udinese vs. Parma  
Kierros 21
26.01. 21:30 AC Milan vs. Napoli  
27.01. 16:00 Atalanta vs. AS Roma  
27.01. 16:00 Bologna vs. Frosinone  
27.01. 16:00 Chievo vs. Fiorentina  
27.01. 16:00 Empoli vs. Genoa  
27.01. 16:00 Lazio vs. Juventus  
27.01. 16:00 Parma vs. Spal  
27.01. 16:00 Sampdoria vs. Udinese  
27.01. 16:00 Sassuolo vs. Cagliari  
27.01. 16:00 Torino vs. Inter  
Kierros 22
03.02. 16:00 Cagliari vs. Atalanta  
03.02. 16:00 Empoli vs. Chievo  
03.02. 16:00 Frosinone vs. Lazio  
03.02. 16:00 Genoa vs. Sassuolo  
03.02. 16:00 Inter vs. Bologna  
03.02. 16:00 Juventus vs. Parma  
03.02. 16:00 Napoli vs. Sampdoria  
03.02. 16:00 Spal vs. Torino  
03.02. 16:00 Udinese vs. Fiorentina  
03.02. 21:30 AS Roma vs. AC Milan  
Kierros 23
10.02. 16:00 AC Milan vs. Cagliari  
10.02. 16:00 Atalanta vs. Spal  
10.02. 16:00 Bologna vs. Genoa  
10.02. 16:00 Chievo vs. AS Roma  
10.02. 16:00 Fiorentina vs. Napoli  
10.02. 16:00 Lazio vs. Empoli  
10.02. 16:00 Parma vs. Inter  
10.02. 16:00 Sampdoria vs. Frosinone  
10.02. 16:00 Sassuolo vs. Juventus  
10.02. 16:00 Torino vs. Udinese  
Kierros 24
17.02. 16:00 AS Roma vs. Bologna  
17.02. 16:00 Atalanta vs. AC Milan  
17.02. 16:00 Cagliari vs. Parma  
17.02. 16:00 Empoli vs. Sassuolo  
17.02. 16:00 Genoa vs. Lazio  
17.02. 16:00 Inter vs. Sampdoria  
17.02. 16:00 Juventus vs. Frosinone  
17.02. 16:00 Napoli vs. Torino  
17.02. 16:00 Spal vs. Fiorentina  
17.02. 16:00 Udinese vs. Chievo  
Kierros 25
24.02. 16:00 AC Milan vs. Empoli  
24.02. 16:00 Bologna vs. Juventus  
24.02. 16:00 Chievo vs. Genoa  
24.02. 16:00 Fiorentina vs. Inter  
24.02. 16:00 Frosinone vs. AS Roma  
24.02. 16:00 Lazio vs. Udinese  
24.02. 16:00 Parma vs. Napoli  
24.02. 16:00 Sampdoria vs. Cagliari  
24.02. 16:00 Sassuolo vs. Spal  
24.02. 16:00 Torino vs. Atalanta  
Kierros 26
03.03. 16:00 AC Milan vs. Sassuolo  
03.03. 16:00 Atalanta vs. Fiorentina  
03.03. 16:00 Cagliari vs. Inter  
03.03. 16:00 Empoli vs. Parma  
03.03. 16:00 Genoa vs. Frosinone  
03.03. 16:00 Lazio vs. AS Roma  
03.03. 16:00 Spal vs. Sampdoria  
03.03. 16:00 Torino vs. Chievo  
03.03. 16:00 Udinese vs. Bologna  
03.03. 21:30 Napoli vs. Juventus  
Kierros 27
10.03. 16:00 AS Roma vs. Empoli  
10.03. 16:00 Bologna vs. Cagliari  
10.03. 16:00 Chievo vs. AC Milan  
10.03. 16:00 Fiorentina vs. Lazio  
10.03. 16:00 Frosinone vs. Torino  
10.03. 16:00 Inter vs. Spal  
10.03. 16:00 Juventus vs. Udinese  
10.03. 16:00 Parma vs. Genoa  
10.03. 16:00 Sampdoria vs. Atalanta  
10.03. 16:00 Sassuolo vs. Napoli  
Kierros 28
17.03. 16:00 Atalanta vs. Chievo  
17.03. 16:00 Cagliari vs. Fiorentina  
17.03. 16:00 Empoli vs. Frosinone  
17.03. 16:00 Genoa vs. Juventus  
17.03. 16:00 Lazio vs. Parma  
17.03. 16:00 Napoli vs. Udinese  
17.03. 16:00 Sassuolo vs. Sampdoria  
17.03. 16:00 Spal vs. AS Roma  
17.03. 16:00 Torino vs. Bologna  
17.03. 21:30 AC Milan vs. Inter  
Kierros 29
31.03. 16:00 Bologna vs. Sassuolo  
31.03. 16:00 Chievo vs. Cagliari  
31.03. 16:00 Fiorentina vs. Torino  
31.03. 16:00 Frosinone vs. Spal  
31.03. 16:00 Inter vs. Lazio  
31.03. 16:00 Juventus vs. Empoli  
31.03. 16:00 Parma vs. Atalanta  
31.03. 16:00 Sampdoria vs. AC Milan  
31.03. 16:00 Udinese vs. Genoa  
31.03. 21:30 AS Roma vs. Napoli  
Kierros 30
03.04. 16:00 AC Milan vs. Udinese  
03.04. 16:00 AS Roma vs. Fiorentina  
03.04. 16:00 Atalanta vs. Bologna  
03.04. 16:00 Cagliari vs. Juventus  
03.04. 16:00 Empoli vs. Napoli  
03.04. 16:00 Frosinone vs. Parma  
03.04. 16:00 Genoa vs. Inter  
03.04. 16:00 Sassuolo vs. Chievo  
03.04. 16:00 Spal vs. Lazio  
03.04. 16:00 Torino vs. Sampdoria  
Kierros 31
07.04. 16:00 Bologna vs. Chievo  
07.04. 16:00 Cagliari vs. Spal  
07.04. 16:00 Fiorentina vs. Frosinone  
07.04. 16:00 Inter vs. Atalanta  
07.04. 16:00 Lazio vs. Sassuolo  
07.04. 16:00 Napoli vs. Genoa  
07.04. 16:00 Parma vs. Torino  
07.04. 16:00 Sampdoria vs. AS Roma  
07.04. 16:00 Udinese vs. Empoli  
07.04. 21:30 Juventus vs. AC Milan  
Kierros 32
14.04. 16:00 AC Milan vs. Lazio  
14.04. 16:00 AS Roma vs. Udinese  
14.04. 16:00 Atalanta vs. Empoli  
14.04. 16:00 Chievo vs. Napoli  
14.04. 16:00 Fiorentina vs. Bologna  
14.04. 16:00 Frosinone vs. Inter  
14.04. 16:00 Sampdoria vs. Genoa  
14.04. 16:00 Sassuolo vs. Parma  
14.04. 16:00 Spal vs. Juventus  
14.04. 16:00 Torino vs. Cagliari  
Kierros 33
20.04. 16:00 Bologna vs. Sampdoria  
20.04. 16:00 Cagliari vs. Frosinone  
20.04. 16:00 Empoli vs. Spal  
20.04. 16:00 Genoa vs. Torino  
20.04. 16:00 Juventus vs. Fiorentina  
20.04. 16:00 Lazio vs. Chievo  
20.04. 16:00 Napoli vs. Atalanta  
20.04. 16:00 Parma vs. AC Milan  
20.04. 16:00 Udinese vs. Sassuolo  
20.04. 21:30 Inter vs. AS Roma  
Kierros 34
27.04. 21:30 Inter vs. Juventus  
28.04. 16:00 AS Roma vs. Cagliari  
28.04. 16:00 Atalanta vs. Udinese  
28.04. 16:00 Bologna vs. Empoli  
28.04. 16:00 Chievo vs. Parma  
28.04. 16:00 Fiorentina vs. Sassuolo  
28.04. 16:00 Frosinone vs. Napoli  
28.04. 16:00 Sampdoria vs. Lazio  
28.04. 16:00 Spal vs. Genoa  
28.04. 16:00 Torino vs. AC Milan  
Kierros 35
05.05. 16:00 AC Milan vs. Bologna  
05.05. 16:00 Chievo vs. Spal  
05.05. 16:00 Empoli vs. Fiorentina  
05.05. 16:00 Genoa vs. AS Roma  
05.05. 16:00 Juventus vs. Torino  
05.05. 16:00 Lazio vs. Atalanta  
05.05. 16:00 Napoli vs. Cagliari  
05.05. 16:00 Parma vs. Sampdoria  
05.05. 16:00 Sassuolo vs. Frosinone  
05.05. 16:00 Udinese vs. Inter  
Kierros 36
12.05. 16:00 Atalanta vs. Genoa  
12.05. 16:00 Bologna vs. Parma  
12.05. 16:00 Cagliari vs. Lazio  
12.05. 16:00 Fiorentina vs. AC Milan  
12.05. 16:00 Frosinone vs. Udinese  
12.05. 16:00 Inter vs. Chievo  
12.05. 16:00 Sampdoria vs. Empoli  
12.05. 16:00 Spal vs. Napoli  
12.05. 16:00 Torino vs. Sassuolo  
12.05. 21:30 AS Roma vs. Juventus  
Kierros 37
19.05. 16:00 AC Milan vs. Frosinone  
19.05. 16:00 Chievo vs. Sampdoria  
19.05. 16:00 Empoli vs. Torino  
19.05. 16:00 Genoa vs. Cagliari  
19.05. 16:00 Juventus vs. Atalanta  
19.05. 16:00 Lazio vs. Bologna  
19.05. 16:00 Parma vs. Fiorentina  
19.05. 16:00 Sassuolo vs. AS Roma  
19.05. 16:00 Udinese vs. Spal  
19.05. 21:30 Napoli vs. Inter  
Kierros 38
26.05. 16:00 AS Roma vs. Parma  
26.05. 16:00 Atalanta vs. Sassuolo  
26.05. 16:00 Bologna vs. Napoli  
26.05. 16:00 Cagliari vs. Udinese  
26.05. 16:00 Fiorentina vs. Genoa  
26.05. 16:00 Frosinone vs. Chievo  
26.05. 16:00 Inter vs. Empoli  
26.05. 16:00 Sampdoria vs. Juventus  
26.05. 16:00 Spal Avs. C Milan  
26.05. 16:00 Torino vs. Lazio  


Betsson Sport 100 € bonus.

Unibet Sport 100 € bonus.

Nopeampi Sport

 


NettiKasinoVertailu.info