Pyeongchangin talviolympialaiset 2018 – kisaohjelma

Vuoden 2018 talviolympialaiset käydään Etelä-Korean Pyeongchangissa helmikuussa 8.-25.2. 

Alla olevasta kisaohjelmasta löydät täydellisen kisaohjelman. Ohjelmaan merkatut alkamisajat ovat Suomen ajassa. 

Parhaat kertoimet ja vedonlyönnit talviolympialaisiin löydä näiltä operaattoreilta


Unibet 200 € bonus ja 10 ilmaiskierrosta.

LeoVegas 1 000 € bonus ja 22 ilmaiskierrosta ilman talletusta + 200 ilmaiskierrosta.

Betsson 200 € bonus ja 600 ilmaiskierrosta.


NordicBet 600 € bonus ja 250 ilmaiskierrosta.

TORSTAI 8.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, KOR - FIN
13.05 Curling: Sekanelinpeli, SUI - FIN
14.30 Mäkihyppy: M, normaalimäki, karsinta

PERJANTAI 9.2.

01.35 Curling: Sekanelinpeli, OAR - FIN
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
03.00 Freestyle: N, kumparekarsinta
04.45 Freestyle: M, kumparekarsinta
06.35 Curling: Sekanelinpeli, CAN - FIN
13.00 Avajaiset

LAUANTAI 10.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, NOR - FIN
03.00 Lumilautailu: M, slopestyle, karsinta
09.15 Hiihto: N, 7,5 km/p + 7,5 km/v
09.40 Jääkiekko: N, Japani - Ruotsi
12.10 Ohjaskelkkailu: M, 1. ja 2. erä
13.00 Pikaluistelu: N, 3 000 m
13.05 Curling: Sekanelinpeli, FIN - CHN
13.15 Ampumahiihto: N, 7,5 km
14.10 Jääkiekko: N, Sveitsi - Korea
14.28 Short track: M, 1 500 m
14.35 Mäkihyppy: M, normaalimäki

SUNNUNTAI 11.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, FIN - USA
03.00 Lumilautailu: M, slopestyle, finaali
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
06.30 Lumilautailu: N, slopestyle, karsinta
08.15 Hiihto: M 15 km/p + 15 km/v
09.00 Pikaluistelu: M, 5 000 m
09.40 Jääkiekko: N, Suomi - USA
12.30 Freestyle: N, kumparekarsinta
13.00 Ohjaskelkkailu: M, 3. ja 4. erä
13.05 Curling: Sekanelinpeli, tie-break
13.15 Ampumahiihto: M, 10 km
14.00 Freestyle: N, kumparefinaali
14.10 Jääkiekko: N, Kanada - OAR (Venäjä)

MAANANTAI 12.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, välierä 1
03.00 Lumilautailu: N, slopestyle, finaali
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
06.30 Lumilautailu: N, halfpipe, karsinta
09.40 Jääkiekko: N, Sveitsi - Japani
12.10 Ampumahiihto: N, takaa-ajo
12.30 Freestyle: M, kumparekarsinta
12.50 Ohjaskelkkailu: N, 1. ja 2. erä
14.00 Ampumahiihto: M, takaa-ajo
14.00 Freestyle: M, kumparefinaali
14.05 Curling: Sekanelinpeli, välierä 2
14.10 Jääkiekko: N, Ruotsi - Korea
14.30 Pikaluistelu: N, 1 500 m
14.50 Mäkihyppy: N, normaalimäki

TIISTAI 13.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, pronssiottelu
03.00 Lumilautailu: N, halfpipe-finaali
04.30 Alppihiihto: M, alppiyhdistetyn syöksy
06.00 Lumilautailu: M, halfpipe-karsinta
08.00 Alppihiihto: M, alppiyhdistetyn pujottelu
09.40 Jääkiekko: N, Kanada - Suomi
10.30 Hiihto: M/N, sprintit, karsinnat
12.30 Ohjaskelkkailu: N, 3. ja 4. erä
13.00 Hiihto: M/N, sprintit, finaalit
13.00 Pikaluistelu: M, 1 500 m
13.05 Curling: Sekanelinpeli, finaali
14.10 Jääkiekko: N, USA - OAR (Venäjä)
14.11 Short track: N, 500 m

KESKIVIIKKO 14.2.

02.05 Curling: M, 1. kierros
03.00 Taitoluistelu: Parit, lyhytohjelma
03.15 Alppihiihto: N, pujottelu, 1. kierros
03.30 Lumilautailu: M, halfpipe-finaali
05.10 Jääkiekko: N, Ruotsi - Sveitsi
06.45 Alppihiihto: N, pujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: N, 1. kierros
08.00 Yhdistetty: Mäki (normaalimäki)
09.40 Jääkiekko: N, Korea - Japani
10.45 Yhdistetty: Hiihto, 10 km
12.00 Pikaluistelu: N, 1 000 m
13.05 Ampumahiihto: N, 15 km
13.05 Curling: M, 2. kierros
13.20 Ohjaskelkkailu: Parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, Slovakia - OAR (Venäjä)
14.10 Jääkiekko: M, USA - Slovenia

TORSTAI 15.2.

02.05 Curling: N, 2. kierros
02.30 Alppihiihto: N, suurpujottelu, 1. kierros
03.00 Skeleton: M, 1. ja 2. erä
03.30 Taitoluistelu: Parit, vapaaohjelma
04.00 Alppihiihto: M, syöksylasku
04.00 Lumilautailu: M, cross-karsinta
05.10 Jääkiekko: N, USA - Kanada
05.10 Jääkiekko: M, Suomi - Saksa
06.15 Alppihiihto: N, suurpujottelu, 2. kierros
06.30 Lumilautailu: M, cross-finaalit
07.05 Curling: M, 3. kierros
08.30 Hiihto: N, 10 km (v)
09.40 Jääkiekko: N, OAR (Venäjä) - Suomi
09.40 Jääkiekko: M, Norja - Ruotsi
13.00 Ampumahiihto: M, 20 km
13.00 Pikaluistelu: M, 10 000 m
13.00 Freestyle: N, hypyt, karsinta
13.05 Curling: N, 3. kierros
14.10 Jääkiekko: M, Tshekki - E-Korea
14.10 Jääkiekko: M, Sveitsi - Kanada
14.30 Ohjaskelkkailu, joukkuekilpailu

PERJANTAI 16.2.

02.05 Curling: M, 4. kierros
02.30 Skeleton: M, finaali
03.00 Taitoluistelu: M, lyhytohjelma
03.00 Lumilautailu: N, cross-karsinta
04.00 Alppihiihto: M, supersuurpujottelu
05.10 Jääkiekko: M, USA - Slovakia
05.15 Lumilautailu: N, cross-finaalit
07.05 Curling: N, 4. kierros
08.00 Hiihto: M, 15 km (v)
09.40 Jääkiekko: M, OAR (Venäjä) - Slovenia
13.00 Pikaluistelu: N, 5 000 m
13.00 Freestyle: N, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 5. kierros
13.20 Skeleton: N, 1. ja 2. erä
14.10 Jääkiekko: M, Suomi - Norja
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi - Saksa
14.30 Mäkihyppy: M, suurmäki, karsinta

LAUANTAI 17.2.

02.05 Curling: N, 5. kierros
03.00 Taitoluistelu: M, vapaaohjelma
03.00 Freestyle: N, slopestyle-karsinta
04.00 Alppihiihto: N, supersuurpujottelu
05.10 Jääkiekko: N, puolivälierä 1
05.10 Jääkiekko: M, Kanada - Tshekki
06.00 Freestyle: N, slopestyle-finaali
07.05 Curling: M, 6. kierros
09.40 Jääkiekko: N, puolivälierä 2
09.40 Jääkiekko: M, E-Korea - Sveitsi
11.30 Hiihto: N, viesti, 4x5 km
13.00 Freestyle: M, hypyt, karsinta
13.05 Curling: N, 6. kierros
13.15 Ampumahiihto: N, yhteislähtö
13.20 Skeleton: N, finaali
14.10 Jääkiekko: M, OAR (Venäjä) - USA
14.10 Jääkiekko: M, Slovenia - Slovakia
14.11 Short track: N, 1 500 m
14.26 Short track: M, 1 000 m
14.30 Mäkihyppy: M, suurmäki

SUNNUNTAI 18.2.

02.05 Curling: M, 7. kierros
03.00 Freestyle: M, slopestyle-karsinta
03.15 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: M, Saksa - Norja
05.10 Jääkiekko: N, sijat 5-8
06.15 Freestyle: M, slopestyle-finaali
06.45 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: N, 7. kierros
08.15 Hiihto: M, viesti, 4x10 km
09.40 Jääkiekko: M, Tshekki - Sveitsi
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-8
13.00 Freestyle: M, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 8. kierros
13.05 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.15 Ampumahiihto: M, yhteislähtö
13.56 Pikaluistelu: N, 500 m
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi - Suomi
14.10 Jääkiekko: M, Kanada - E-Korea

MAANANTAI 19.2.

02.05 Curling: N, 8, kierros
02.30 Lumilautailu: N, big air karsinta
03.00 Freestyle: N, halfpipe, karsinta
03.00 Taitoluistelu: Jäätanssi, lyhytohjelma
06.10 Jääkiekko: N, välierä 1
07.05 Curling: M, 9. kierros
13.05 Curling: N, 9. kierros
13.15 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.53 Pikaluistelu: M, 500 m
14.10 Jääkiekko: N, välierä 2
14.30 Mäkihyppy: M, joukkuemäki

TIISTAI 20.2.

02.05 Curling: M, 10. kierros
03.00 Taitoluistelu: Jäätanssi, vapaaohjelma
03.30 Freestyle: N, halfpipe, finaali
05.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: N, sijat 7-8
06.00 Freestyle: M, halfpipe, karsinta
07.05 Curling: N, 10. kierros
09.40 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-6
12.00 Yhdistetty: Mäki (suurmäki)
13.05 Curling: M, 11. kierros
13.15 Ampumahiihto: Sekaviesti
13.33 Short track: N, 3 000 m, viesti
13.50 Rattikelkkailu: N, parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
14.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
14.45 Yhdistetty: Hiihto, 10 km

KESKIVIIKKO 21.2.

02.05 Curling: N, 11. kierros
02.30 Lumilautailu: M, big air karsinta
03.00 Taitoluistelu: N, lyhytohjelma
04.00 Alppihiihto: N, syöksylasku
04.30 Freestyle: M, ski cross -karsinta
05.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 1
06.15 Freestyle: M, ski cross -finaali
07.05 Curling: M, 12. kierros
09.40 Jääkiekko: M, puolivälierä 2
09.40 Jääkiekko: N, pronssiottelu
10.00 Hiihto: N, parisprintti, karsinta
10.44 Hiihto: M, parisprintti, karsinta
12.00 Hiihto: N, parisprintti, finaali
12.30 Hiihto: M, parisprintti, finaali
13.00 Pikaluistelu: M/N, joukkuetaistot
13.05 Curling: N, 12. kierros
13.40 Rattikelkkailu: N, parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 3
14.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 4

TORSTAI 22.2.

02.05 Curling: M/N, tie-break
03.15 Alppihiihto: M, pujottelu, 1. kierros
04.30 Freestyle: M, halfpipe, finaali
05.00 Lumilautailu: N, parisuurpujottelu, karsinta
05.27 Lumilautailu: M, parisuurpujottelu, karsinta
06.10 Jääkiekko: N, loppuottelu
06.45 Alppihiihto: M, pujottelu, 2. kierros
09.30 Yhdistetty: Joukkuemäki
12.20 Yhdistetty: Joukkueet, hiihto
13.05 Curling: M, välierät
13.15 Ampumahiihto: N, viesti, 4x6 km
13.18 Short track: M, 500 m
13.30 Short track: N, 1 000 m
14.03 Short track: M, 5 000 m, viesti

PERJANTAI 23.2.

02.30 Lumilautailu: N, big air, finaali
03.00 Taitoluistelu: N, vapaaohjelma
04.00 Alppihiihto: N, alppiyhdistetyn syöksy
04.30 Freestyle: N, ski cross -karsinta
06.15 Freestyle: N, ski cross -finaali
07.30 Alppihiihto: N, alppiyhdistetyn pujottelu
08.35 Curling: M, pronssiottelu
09.40 Jääkiekko: M, välierä 1
12.00 Pikaluistelu: M, 1 000 m
13.05 Curling: N, välierät
13.15 Ampumahiihto: M, viesti, 4x7,5 km
14.10 Jääkiekko: M, välierä 2

LAUANTAI 24.2.

02.30 Rattikelkkailu: 4 miehen kelkat
03.00 Lumilautailu: M, big air -finaali
04.00 Alppihiihto: Joukkuekilpailu
05.00 Lumilautailu: N, parisuurpujottelu, finaali
05.15 Lumilautailu: M, parisuurpujottelu, finaali
07.00 Hiihto: M, 50 km (p)
08.35 Curling: M, loppuottelu
13.00 Pikaluistelu: M/N, yhteislähdöt
13.05 Curling: N, pronssiottelu
14.10 Jääkiekko: M, pronssiottelu

SUNNUNTAI 25.2.

02.05 Curling: N, loppuottelu
02.30 Rattikelkkailu: 4 miehen kelkat
02.30 Taitoluistelu: Loppunäytös
06.10 Jääkiekko: M, loppuottelu
08.15 Hiihto: N, 30 km (p)
13.00 Päättäjäiset


NettiKasinoVertailu.info